Fiától nyert 5 millió dollárt

Perben "diadalmaskodott" a Fekete Lovag

84 évesen is lehet 5 millió dollárt nyerni, igaz ez a győzelmet hozó csata már nem a golfpályán, hanem a bíróságon zajlott le. Gary Player - a Fekete Lovag - ezúttal a fiától nyert több mint másfél milliárd forintnyi összeget. Egészen pontosan a Gary Player Group nevű vállalattól, amelyet hat gyermekének egyike, Marc Player vezet. A hosszantartó jogvitát követően a Palm Beach megyei körzeti bíróság kötelezte a céget, hogy ötmillió dollárt fizessen a veterán, egykori világelsőnek, aki egyébként még mindig igencsak aktív életet él. Az ítélet szerint, az összeg mellett a Fekete Lovag “Black Knight” márkanevet - amelynek kialakulásáról ITT olvashatsz - is vissza kellett szolgáltatnia a GPG vállalatnak az eredeti tulajdonosa számára.

A dél-afrikai Gary Player pályafutása során 24 PGA tornagyőzelmet (ebből kilencszer Major Tornát) gyűjtött be, és máig Ő az egyetlen nem amerikai színekben versenyző játékos, akinek sikerült mind a négy Major Tornát legalább egyszer megnyernie. Tekintve, hogy ezek a győzelmek a hatvanas-hetvenes években születtek, így aktív sportolói pályafutása során “mindössze” 14 millió dollárt sikerült összegyűjtenie a Johannesburgból induló versenyzőnek, aki azonban jó ideje a profi golfozók Mekkájának számító, floridai Jupiterben él. Pályatervezési, sportruházat értékesítési és egyéb bevételeinek köszönhetően 36 millió dolláros értéken adta át egykor fiának a vállalatot.

Fotó: PGATour