Golf és Matek: ötös

Rózsavirágzás az indián nyárban

Rózsa Dávid, a férfi döntő magyar résztvevője (Fotó: Tátrai Béla)

- Huszti György írása -

Szombaton délután megrendezték a MatchPlay Bajnokság harmadik körét. Így, a kora reggeli (8:00 órás ShotGun start) csatákon már túlesett versenyzők egy újabb ki-ki meccsen tolhatták bringájukat golfszekereiket.

Érdekes esetekből, illetve szoros, izgalmas csatákból délután sem volt hiány. Rózsa Dávidnak és CADDIE-jének (Holló Zsombornak) például feltűnt, hogy az ellenfélnek - a budapesti IBS-en tanuló német - Laurentz Ockers-nek ugyanolyan ütőkészlete van mint Dávidnak, de nem jött ki a matek a plusz három wedge-ütő kapcsán. Amikor megszámolták, kiderült hogy a megengedettnél eggyel több (15) ütője van, így bírót hívtak és a német játékos két szakaszvesztéssel indított, Dávid gyorsan behúzott még két szakaszt a kicsit megszédült ellenféllel szemben és 4 szakaszos előnyével már csak be kellett “utaznia” a végéig, egészen a holnapi döntőig.
A kisebbik Rózsa fiú is szépen szerepelt, annak ellenére, hogy egy hónapja nem volt golfütő a kezében és csak a tízes junior létszám miatt nevezett, így is csak a rájátszásban maradt alul Kemény Kevinnel szemben (Dani egyébként tegnap megütötte az idei MatchPlay eddigi egyetlen Eagle-jét is).
Rájátszásban nyert a Pannonia Junior Akadémia egy másik versenyzője Károly Ádám is, Benke Ákos ellenében.
Valamint, nagy meglepetésnek mondható a fiatal “Samu” Somogyi Bence győzelme ifj. Sárközi Richárddal szemben 4&3.

A női mezőnyben Movik Gabriella megkérte Sándor Virágot, hogy ma játsszák le a bronzcsatát, így Ő vasárnap elindulhat a Pannonia Manager Kupáján. Virág nagyon sportszerűen beleegyezett, majd 6&5 arányban nyert, így övé a MatchPlay Bajnoki bronzérem (illetve serleg).

A golf rabjai (Fotó: Sándor Virág FaceBook)

Szombat délutáni eredmények:
Hölgyek:
Sándor V. - Movik G. 6&5 (Így Sándor Virág a III., míg Movik Gabriella a IV. helyen végzett)