Szerbiai tornagyőzelem

Bence mínusz öt, a három nap alatt

- Huszti György írása -

Kötél Bence kimagasló győzelmével ért véget a Szerb Amatőr Tour versenysorozat idei ötödik állomása. "Kismadzag" hű maradt az ötös számhoz és éppen ennyit ért el a háromnapos WAGR minősítésű versenyen, csak éppen mínuszos előjellel. Eredményével toronymagasan, hat ütéssel nyert a szlovén Slavec Vid előtt Zsablyán, a felettébb gyenge minőségű Centar Golf Club Par72-es pályáján. Jaczkovics Emma, egyre javuló teljesítménye a női mezőny második helyéhez volt elegendő ezúttal.

A magyar különítmény eredményei:

1. Kötél Bence 70, 69, 72
4. Bertényi Bence 74, 71, 76
6. Horváth Ákos 75, 75, 80
8. Jaczkovics Emma 83, 78, 76

Írásunk az első két napról:

A hétvégét a zabalj-i Centar Golf Clubban tölti a balatoni BB Műhely fiú-triója, egy eltökélt magyar kishölggyel kiegészülve. Kötél Bence valami egészen szenzációs első két napon van túl a Par72-es pályán, ahol a mezőny a hátsó elütőkről vágott neki a háromnapos küzdelmeknek a világranglista-pontokért.

Bence teljesítménye 70, 69 (-5) két napot követően, ezzel magabiztosan öt ütéses előnnyel vezet. Bertényi Bence 74, 71 (+1) eredményével a T3. helyen várja a zárókört. Horváth Ákos 75, 75 (+6) a T4. helyen áll, míg Jaczkovics Emma 83, 78 körei a 11. helyezésre elegendőek jelenleg a 28 fős mezőnyben a Szerb Amatőr Tour V. (záró) állomásán.

Fotó: caddie.hu