Ricsi szép sikere Pilsenben

Nemzetközi rutinnal felvértezve

- Huszti György írása -

Ifj. Sárközi Richárd jelentős nemzetközi tapasztalatokkal térhetett haza a Cseh Junior Open-ről. A Pilsen melletti GreensGate Golf Clubban megrendezett háromnapos WAGR minősítésű versenyen Ricsi “túlélte” a cut-ot, és végül a 16. helyen végzett. A 67 tagú fiú mezőnyből 31(!) játékos rendelkezett pluszos hendikeppel (A Cseh Szövetség már a WHS-t (Világ Hendikep Rendszer) alkalmazza, amely általában jelentősen segíti az alacsony hendikepesek javulását). Tavaly volt szerencsénk ezen a pályán eltölteni négy játéknapot és nyugodtan elmondhatjuk, hogy rendkívüli technikás játékra van szükség a jó score elérése. Ricsi a fehér elütőről játszva érte el a 78, 76, 73 eredményét a Par72-es pályán (az utolsó két napon hcp-t javítva), mindezt úgy, hogy a döntőnapon egy rosszul kihúzott tee sajnos felvágta a mutatóujját, így lett meg a hősies harc csodálatos plusz egyes eredménye.

Ricsi Édesapja, edzője, menedzsere, mentora, példaképe (id. Sárközi Richárd) ekként értékelt röviden:
“Számunkra rendkívül nehéz pályán játszottunk, de kiváló volt a tanulásra és tapasztalatszerzésre. Gyakorlatilag Ricsi egyik fő fegyverét (a Drivert) alig-alig tudtuk használni a három nap alatt. Szerencsére Ő a vasütökkel is meglehetősen hosszú, az egyik leghosszabb volt a mezőnyben. Nem csak a különleges pályához, de a szélviszonyokhoz is erősen alkalmazkodnunk kellett, tekintve, hogy a hármas-négyes szél más-más irányokból fújt a versenynapok alatt. Nagyon büszke vagyok Ricsire, aki remekült helyt állt, a mienknél lényegesen fejlettebb golfnemzet Junior Open-én. Az első napon nagyon meglátszott a megfelelő pályaismeret hiánya (csak egy gyakorlónapon tudtunk részt venni), a másodikon már kis híján összejött a második Eagle is egy versenykörön belül. A zárónapra Ricsi úgy ment ki, hogy ma “szétkapja a pályát”, sajnos a peches hüvelykujj sérülés hátráltatta, de a 73-as körért nincs miért szégyenkezni. Nagyon sokat tanultunk, hatalmas nemzetközi rutint szereztünk, legközelebb a hétvégén áll rajthoz Ricsi, a Magyar Bajnokság küzdelmein, ahol reményeink szerint meg tudjuk mutatni, mennyit profitáltunk a pilseni “kirándulásból”.

Fotó: Yulia Stepanova Photography