Profi orosz lecke

Csiki-Csuki a mezőnyben

- Huszti György írása -

Véget ért a háromnapos, XIII. Profi Magyar Bajnokság, amelyre idén - az elmúlt évek hencsei tapasztalatait követően - a büki Birdland Golf & Country Clubban került sor. Végül 18 bátor golfoktató vágott neki a nevében nyílt küzdelemnek. Külföldi nevező nevét ugyanis mindössze két esetben lehetett felfedezni, egyrészt az ír, de hosszú évek óta hazánkban ingatlanozó Gearoid O’Sullivan-ét (Ő egyébként még az indulás előtt visszavonta nevezését), illetve a szintén hosszú évek óta hazánkban állomásozó orosz, Mikhail Morozov-ét. Utóbbi játékost egyébként előbb versenyen kívül próbálták elindítani, aztán a második napra úgy nézett ki mégis nyerhet hivatalosan is, majd harmadnapra egy öszvér megoldás született, nyerni nyerhet ugyan, de a pénzdíjat (250 000 Ft az első helyért) nem viheti haza (sem forintban, sem rubelben) ?

Misa (aki egyébként a PGA of Hungary tagja) azért ha már arra járt, a legjobb score-t húzta és megnyerte(?) a versenyt (76, 71, 70(, írhatnánk, hogy Ő emelhette magasba a Kupát, de kupák azok sajnos nem voltak... Az első napon a fekete elütöről játszott a mezőny (már legalábbis a nem 50 év feletti Senior Pro-k), a második két napon azonban “visszaszavazták” magukat (az eredeti Versenykiírásban is szereplő) fehér elütőre. A második helyezést(?) (ezzel a 250 ezres fődíjat megnyerve) Lugosi Tamás szerezte meg, Wilheim István (150 000 Ft) előtt. A pénzdíj dobogójára (100 000 Ft)  hatalmas hajrával (az utolsó két szakaszon mínusz hármat játszva) Lugosi Balázs ért oda, az utolsó pillanatban “kihúzva” ezzel 40 000 forintot Rózsa Dávid zsebéből ?

A Bajnokságon egyébként a Versenykiírás értelmében mind az elektromos trolley, mind a távolságmérő használata megengedett volt.