Pénz szagra gyűlnek a nagy nevek

Már 9 Major győztes a LIV Golfon

- Huszti György írása -

A korábbi legnagyobb "húzóneveket” követően (a teljesség igénye nélkül): Dustin Johnson, Phil Mickelson, Martin Kaymer, Kevin Na, Ian Poulter, Lee Westwood, Louis Oosthuizen, Sergio Garcia újabb nagy halak, s vadak csatlakoztak a LIV Invitational Series versenysorozahoz.
A most csütörtökön (június 30.) rajtoló második állomáson az oregoni Pumpkin Ridge Golf Clubban már a LIV Golf csapatában találhatjuk a négyszeres Major bajnok, korábbi világelső Brooks Koepka-t, a 2020 US Open bajnokát  Bryson DeChambeau-t,  de a 2018 Masters bajnoka Patrick Reed, valamint a jelenlegi világranglista 20. helyezettje Abraham Ancer is átigazolt a "pénz oldalára".

Az oregoni eseményen (hasonlóan a LIV Golf valamennyi állomásához) a nyertes 4 millió dollárral lesz gazdagabb (de még az utolsó helyezett (48.) is 120 ezret vihet haza). Emlékeztetőül pl. a hétvégi PGA tornán (Travelers Championship) a győztes (Xander Schauffele) “mindössze” kevesebb mint másfél milliót nyert (a 48. helyen végzett játékos pedig 23 678 dollárral (és 71 centtel) gazdagodhatott)

A hagyományos PGA Tour versenyekkel ellentétben a LIV Invitational Series háromfordulós, 54 szakaszos versenyekből állnak, ahol a 48 játékos egyszerre (ShotGun starttal) indul. A 48 résztvevőt 12 csapatba osztják, a még izgalmasabb versenygést elősegítendő, a viadalokon nincs cut, vagyis minden játékos részt vesz (és pénzt keres) mindhárom versenynapon. A szervezők úgy vélik, hogy a frissített formátum megfelel annak a kritériumnak, amelyet a modern (fiatalabb) golfrajongók is elvárnak: gyorsabb tempójú, rövidebb játékforma, kisebb pályákkal, kevesebb fordulóval, kevesebb versenyszámmal és rövidebb összesített játékidővel.

A LIV a római számokkal leírt 54-es szám, mely egyrészt arra utal, hogy 18 db birdie-vel teljesített par 72-es pálya eredménye 54-es score-t eredményezne (egy ilyen körért egyébként 54 millió dolláros bónuszt fizetnének a szaúdi befektetők), másrészt a versenysorozat során 54 szakaszt, azaz három kört kell teljesíteni, ellentétben a PGA Tour versenyek 72 szakaszaival.

Ha ilyen ütemben igazolnak át a Major győztesek a PGA Tour-ról (ráadásul úgy, hogy közben a Major tornákon továbbra is indulási joggal rendelkeznek), nem nagyon lehet kétségünk, hogy melyik sorozat “nyerheti” a versengést.

A LIV Golf oregoni (csütörtök-szombat) fordulóját (épp úgy mint bármelyiket) egyébként a YouTube szolgáltatáson keresztül bárki a világon térítésmentesen követheti figyelemmel.

Fotó: People