Magyar siker a tengerentúlon

Zénó az év végén is villantott

Zsimán-Lebovics Zénó (balszélen) az eredményhirdetésen

- Huszti György írása -

Zsimán-Lebovics Zénó, lassan igazi US KIDS specialistának vallhatja magát, tekintve hogy az idei évet is egy gyönyörű eredménnyel zárta a több mint húsz éves USK alapítvány, - amely mára a világ legnagyobb gyermek golf szervezetévé nőtte ki magát - Egyesült Államokbéli versenyén, az idei Holiday Classic-on. A floridai Palm Beach-en található PGA National Golf Club Par 72-es Palmer pályáján megrendezett kétnapos versengésen ezúttal is többszáz (328) gyermek vágott neki 34 különböző országból érkezve. A fiúk U11-es kategóriájában hét ország 33 versenyzője állt elütőre, köztük a Lugosi Golf Iskola tanítványa a Balaton Golf Club színeiben versenyző Zénó is, aki idén májusban a skóciai US KIDS Európai Bajnokságán már egy csodálatos ezüstérmet is szerzett. A kétnapos versenyen a magyar fiú kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva (75,74) a T5. helyezést szerezte meg. Zénó az első napon kettő, míg a másodikon négy(!) madárkát ért el a 4 858 méteren kijelölt pályán. Így az első napot követően nem csak egy ütést, hanem egy helyezést is javítva ért oda az értékes Top5 mezőnyébe.

Gratulálunk Zénó és jövőre is várjuk a hasonlóan szép folytatást!

Fotók: Lugosi Golf School