Elrajtolt az Asian Tour is

A Jazz lett az idei sláger Szingapúrban

- Góg László írása -

Az Asian Tour is megnyitotta a 2019-es szezont, rögtön egy nagy presztízsű tornával, az SMBC Singapore Opennel, amely immár harmadik éve egyben a The Open egyik kvalifikációs versenye. A címvédője Sergio Garcia volt, rajta kívül Matthew Fitzpatrick és Paul Casey is a városállamba látogatott, valamint az elnyerhető Open indulási jog reményében az amerikai Davis Love III és fia, Dru Love is. Közülük a legjobb eredményt Casey érte el, aki a megosztott második helyen végzett, őt Fitzpatrick követte a negyedik helyen. Garcia végül a T7. lett, Davis Love III a T9., fia a T12.

A versenyt, és az első elnyerhető Open meghívót a thai Jazz Janewattananond nyerte -18-al, amely új tornacsúcs. A fiatal thai golfozó tavaly indulhatott először a The Openen, akkor is ezen a szingapuri versenyen nyerte az indulási jogot az akkori negyedik helyezésével. Rajta kívül idén a szingapúri mezőnyből a második Yoshinori Fujimoto, valamint a versenyt a megosztott ötödik helyen záró Prom Meesawat és Doyeob Mun utazhat júliusban Portrushba.