Egyetlen ütésre a Top10-től

Ismét előkelő helyen Olivér

Véget ért a háromnapos Red Sea Egyptian Classic 2024, amely a Pro Golf Tour egy újabb (idei második) versenyállomása volt. Az egyiptomi Ain Sokhna GC-ben tartott megmérettetésen ezúttal az A+B típusú, Par72-es pályán zajlottak a küzdelmek. Az elmúlt héthez képest ezúttal két magyar versenyzőnek is szoríthattunk a döntőnapon, hiszen az első két napot követően mind Csányi Olivér, mind Morozov Mikhail sikerrel küzdött meg a cutvonallal, így a keddi döntőnapon mindketten biztos pénznyereményért állhattak elütőre a 30 000 Euró összdíjazású versenyen. A 102 indulóból 50-en voltak még versenyben a harmadik napon.

Csányi Olivér korábbi többszörös amatőr bajnokunk, a szezonnyitó T22. helyezésén jelentősen javítja, végül a kecsegtető T12. helyezést szerezte meg 75 / 67 / 72 (-2), mindössze egyetlen ütésnyire a Top10 (T6.) mezőnyétől, a múltheti 421 Eurót követően, ezúttal 563 Eurót bezsevelve.
Míg Morozov Misának most a T41. helyezéssel kellett megelégednie 72 / 72 / 76 (+4), amely 305 Eurót ért.

A Red Sea Egyptian Classic 2024 győztese - rájátszást követően - Mike Toorop lett, a holland játékos eredménye 71 / 68 / 67 (-10), amely 5 000 Eurót hozott a konyhára.

A Pro Golf Tour mezőnye legközelebb február 20-án randevúzik egymással a törökországi Antalya-ban, ahol a Lykia Links GC ad majd otthont a Golf Mad Open 2024 küzdelmeinek.

Fotó: AinSokhna