Egyetlen ütésre

Megáztak a napraforgók

- Huszti György írása -

A Symetra Tour idei jubileumi, huszadik állomására került sor a napraforgók államában, Kansas-ben. A Buffalo Dunes Golf Course immár hatodik alkalommal adott otthont a Garden City Charity Classic profi női versenynek, amelynek összdíjazása 175 000 dollár volt. Ez volt a második állomása a “Millió dolláros menetnek”, így nevezik a Symetra utolsó öt állomását, amelyek összdíjazása éppen ez a szép kerek összeg. Idén 132 játékos indult neki Garden City-ben, hogy győzelmével gyarapítsa a dicsőségtábláját, illetve beseperjen további 26 250 bucks-ot.

Az 54 szakaszos versenyen 36 lyukat követően a mezőny hátsó felét levágták (cut), ennek esett áldozatul Rózsa Csicsi is, aki az első két körben 74 és 72 eredményt ért el a Par72-es az 5 945 méter hosszú pályán. Csicsi mindössze egyetlen ütéssel maradt le a döntőről, az eső miatt többször megszakított, rendkívül hektikusan lebonyolított versenyen, ahol a napsütötte Kansas ezúttal az erősen vizes arcát mutatta. A mexikói Alejandra Llaneza győzelme, így még inkább meglepő volt (67, 68, 71). A közép-amerika hölgynek ez a hetedik éve a Symetra-n, rutinos játékosról beszélhetünk tehát, aki győzelmével a 29. helyre ugrott előre a Volvik kereseti listán, amelyen Csicsi jelenleg éppen húsz hellyel hátrébb a 49. helyen található.
Folytatás két hét múlva Alabamában, még három Symetra maradt hátra a szezonból.

Fotó: Symetra Tour