Dávid nyerte a Góliátok csatáját

Rózsa Dávid nyerte az Ukrán Opent!

- A Pannonia Junior Academy beszámolója -

60 férfi játékos azon belül 8 Pro vágott neki az Ukrainian Amateur Open Championship 2019 küzdelmeinek.
A 9 országból érkezett 52 amatőr golfozóból 19 versenyző single handicappel állt elütőre. Dávid mellett 3 magyar ranglista éljátékos ( Magyar Krisztián, Meznerics Gergely, Zilahy Csaba) is indult a versenyen.

A zord időjárási viszonyok, a felázott és rendkívül technikás vonalvezetésű pálya igencsak megnehezítette a versenyzők dolgát. Mindent összevetve, stabil játékkal a körülményekhez leginkább alkalmazkodva a Pannonia Junior Akadémia játékosa Rózsa Dávid nyerte a versenyt, ezzel belépőt váltva az amatőr világranglistára.

"Nagyon örülök, hogy sikerült jól alkamazkodnom a körülményekhez. Szép kihívás volt és ez meglátszik a mezőny score-ján is. Sok pályán játszottam már, de ez benne volt nehézségileg a top 3-ban. Ez volt a 3. Open, amit sikerült megnyernem, de a mostanival nem csak önbizalmat, hanem jogosultságot is szereztem a felnőtt amatőr világranglista tagságra.
Szeretnék még 2 jó évet játszani az amatőr mezőnyben, utána pedig a golf közelében hasznosítani az elméleti és gyakorlati tudásomat, tapasztalatomat. A verseny alatt volt a 21. születésnapom. Szép ajándék ez a siker" - zárta nyilatkozatát az Ukrainian Open Amateur Championship 2019 bajnoka.

Dávid, a profikat is megelőzve végzett az első helyen, (A magyar MidAm "delegáció" eredményei: Meznerics Gergely ötödik, Zilahy Csaba hetedik, Magyar Krisztián a tizedik helyet szerezte meg).