Címvédés Floridában

Sam Burns ismét fellángolt a Valspar-on

- Az MTI híre nyomán -

Sam Burns címvédésével zárult a profi golfozók legrangosabb sorozatának (PGA Tour) legutóbbi viadala, a 7.8 millió dollár összdíjazású Valspar Championship.

A floridai Palm Harborben rendezett négynapos tornán a 25 éves amerikai játékos a vasárnapi zárás előtt három ütés hátrányban volt éllovas honfitársával, Davis Riley-val szemben, de sikerült ledolgoznia a különbséget, majd a rájátszásban a második extra szakaszon közel tíz méterről gurított birdie-vel diadalmaskodott.

A fiatal golfozó éppen egy évvel ezelőtt ugyanezen a versenyen (2020-ban a Covid miatt törölték a viadalt) szerezte meg első PGA-diadalát, míg a mostani már a harmadik volt a pályafutása során. Burns ezzel feljött a tizedik helyre a világranglistán, a tornagyőzelemért 1 404 000 dollárt (mintegy 477 millió forintot) kapott.

Fotó: GettyImages