Bálint nyerte a Nick Faldo Seriest

Három nap alatt mínusz hét

Závaczki Bálint (a Pannonia Junior Akadémia ötszörös Junior Magyar Bajnoka), bravúros győzelmet aratott a hatszoros Major győztes támogatásával megrendezett Sir Nick Faldo Series szlovákiai (tátralomnici) állomásán. Bálint nem csak az U18, hanem az összetett U21-U18-U16 kategóriát is besöpörte, hiszen a +1, -5, -3 játéka kétütéses előnyre volt elegendő az összetett kategóriában is. Závaczki Bálint ezzel lehetőséget kapott elindulni a Nick Faldo Series dubaji döntőjében, de “előtte” holnap reggel már a Pannonián kezd az egyes tee, első elütőjeként a TESLOUNGE GolfTour II. állomásán, amely hatalmas megtiszteltetés számunkra!

Závaczki Bálint a Faldo trófeával

Kötél Bence, - aki a döntőnapot együttálásban kezdte Závaczki Bálinttal - ma egy plusz kettőt (74) játszott, így az U18 Fiú kategóriában második, míg az összetettben negyedik helyen végzett, amellyel értékes világranlistapontokat (nagyjából 4,5 pontot) gyűjtött.

Horváth Ákos is második lett az U16 fiú mezőnyben, végig kiegyensúlyozott 3x75 ütéssel. Somogyi Bence jó hajrával (73) a három nap alatt csupán egyetlen ütéssel maradt el tőle (és sajnos a dobogótól is).

Horváth Ákos és Kötél Bence az eredményhirdetés után

Bertényi Bence és Jaczkovics Emma számára nem sikerült a zárónap, így mindketten lecsúsztak a dobogós helyekről (Emma az első két napot követően még vezetett a Lányok U16 kategóriájában).