Bálint kiváló helytállása

Bőven hendikep alatt a Faldo Series-en

- Huszti György beszámolója -

A Balaton Golf U16-os versenyzője Baranovszky Bálint az elmúlt napokat Lettországban, a Jurmala Golf Clubban töltötte, ahol részt vett a hatszoros Major győztes (Nick Faldo) fémjelezte Faldo Series lettországi megmérettetésén. a háromnapos, WAGR minősítésű versenyen Bálint kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott (81, 82, 81) a Par72-es 5 769 méter hosszúságú pályán. Bőven hendikepje alatti eredménye végül a 19. helyre volt elegendő (13. hely az U16 fiúk között).

A férfi mezőnyt 31 játékos alkotta (közülük nyolcan rendelkeztek pluszos hendikeppel). Bálint az előzetes hendikep sorrend alapján az utolsó előtti helyről vághatott neki a nemzetközi küzdelemnek. A versenyt - és ezzel a részvételi lehetőséget az idei Faldo Series Világdöntőjén - az angliában élő, szerb színekben induló Vukasin Suturovic nyerte (67, 70, 73). Érdekesség, hogy az U16 korosztály harmadik helyén, az évekig hazánkban dolgozó - és az Old Lake GC-ben golfozó - Gediminas Mackelis fia , Giedrius Mackelis (77, 72, 74) végzett.

Gratulálunk Bálintnak a szép helytálláshoz!