A Birdie-ben ünnepeltek a legjobbak

2023. díjazottai

- Az MGSz közleménye -

A Continental Citygolf Club birdie-termében tartott kedd esti gálaesten vehették át a díjazottak "Az év amatőr és profi golfozója", "Az év játékosa", "Az év legsikeresebb golf klubja", valamint "Az év golfozója különdíj" elismeréseket. "Az év golfozói" kategóriában Jaczkovics Emma és Somogyi Bence kimagasló amatőr sportteljesítményét díjazták, profi kategóriában Vadkerti Adél és Csányi Olivér vehette át az elismerő plakettet.

Idén öt kategóriában, összesen huszonhét díjat adott át a golfteljesítmények elismerésének díjátadó gáláján Vaszily Miklós, a Magyar Golf Szövetség elnöke és Makszin Áron főtitkár.

"AZ ÉV AMATŐR GOLFOZÓJA" kategóriában
JACZKOVICS EMMA (GolFiesta SE, 16065 pont), magyar junior és kétszeres magyar amatőr bajnok, Magyar Kupa győztes, valamint a nyílt amatőr, magyar junior és kétszeres magyar amatőr bajnok, SOMOGYI BENCE (Zala Springs Golf Resort, 21010 pont) szerzett idén legtöbb pontot a szövetség összesített ranglistáján.

"AZ ÉV PROFI GOLFOZÓJA" díjakat
a PGA of Hungary játékosai, VADKERTI ADÉL (1980 pont), ötszörös magyar amatőr bajnok és CSÁNYI OLIVÉR (16300 pont), a profi bajnokság ezüstérmese, a Pro Tour versenysorozat győztese vehette át.

"AZ ÉV JÁTÉKOSA" korosztályos elismeréseket
junior kategóriában JACZKOVICS EMMA (GolFiesta SE, 16090 pont) és SOMOGYI BENCE (Zala Springs Golf Resort, 21120 pont), felnőtt kategóriában az idei Winter Cup győztesei, BERKENYEI DANIELLA (Zala Springs Golf Resort, 12445 pont) és ifj. SÁRKÖZI RICHÁRD (Zala Springs Golf Resort, 17105 pont), szenior kategóriában BATTA KRISZTINA (Pannonia Golf & Country Club, 8330 pont) és KOLLER GYÖRGY (Pannonia Golf & Country Club, 10755 pont) magyar és nyílt szenior bajnok vehette át.