Máté és Silvie a Bajnokok

Véget ért a IX. MidAm Open

Szeberényi Máté (1/1 MidAm Bajnokság) és Silvie Dittertová (CZE) a hölgyek bajnoka

- Az MGSZ híre -

Szeberényi Máté fölényes győzelemmel hódította el a Zala Springsben rendezett 9. Magyar Mid-Amatőr Nyílt Bajnokság trófeáját, a nők versenyét a Royal Golf Club Mariánské Lázně játékosa, Dittertová Silvie nyerte. A nemzetek kupáját a Krämer András, Meznerics Gergely és Szeberényi Máté alkotta csapat emelhette magasba.
124 játékos nevezését fogadta el a Magyar Mid-Amatőr Golf Sportegyesület a mid-amatőrök idei nyílt versenyére. A háromnapos, értékes WAGR pontokat ígérő bajnokság - a bruttó és nettó helyezések mellett - először díjazta a nemzeti együtteseket is.

A férfiak versenyében Szeberényi Máté 72 ütéssel már az első fordulóban az élre tört, ekkor Horvath Joseph még csak egy, Krämer András öt ütés távolságra maradt le tőle. A folytatásban aztán 2012 magyar amatőr bajnokának +5-re sikeredett a második kör, de a -2-vel forduló, majd par-ral hajrázó Hašek Jakubbal szemben még mindig egy ütéselőnyt őrzött. A cut után hatvanra zsugorodott férfi mezőnyben Szeberényi aztán két bogey-birdie par mellett még egy bogey-t jegyzett a fináléban, Jakub viszont sorozatosan rontott, +9-el jött le a végén, de +15 ütéssel így is második lett. A harmadik helyre a fokozatosan javuló eredménnyel, a záró körben +4-et játszó Magyar Krisztián lépett.

Családi boldogság: Kecskés Kornélia, Szeberényi Máté, Dr. Szeberényi Zsolt

A nők 23 fős mezőnyében cseh versenyzők írták a győzelmi listát. Dittertová Silvie meggyőzően őrizte végig az első pozíciót, és mögötte honfitársa, a Golf Club Praha játékosa, Sazavska Linda sem engedett beleszólást a második hely sorsába annak ellenére, hogy a címvédő Kocsis Réka folyamatosan ostromolta, de végül két ütésre maradt le a csillogóbb éremről. Movik Gabriella a 2. kör 16-osán hole-in-one-nal csillantotta meg golftudását.

A Nemzetek Kupáját a magyar mid-amatőr csapat, Krämer András, Meznerics Gergely és Szeberényi Máté nyerte. A dobogóra másodikként cseh együttes, Hašek Jakub, Dittertová Silvie és Borhy Oskar  teljesítményével állhatott, a harmadik legjobb a Horvath Joseph, Ralph Müller és Simunovic Ivica alkotta nemzetközi válogatott lett.

Fotó: MGSZ, illetve Tátrai Béla